Ta strona, do poprawnego funkcjonowania, używa z plików COOKIE. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich używanie. - Zobacz więcej... - Schowaj

Jak ładować powerbank? Praktyczny poradnik

Jak ładować powerbank? Praktyczny poradnik

Jak ładować powerbank?

Praktyczny poradnik Powerbanki to innowacyjne urządzenia, które pozwalają nam dostarczać energię do urządzeń elektronicznych w dowolnym miejscu i czasie. Jednak aby to zrobić, powerbank również musi zostać najpierw dobrze naładowany. Zobaczmy jak naładować powerbank i jak rozpoznać, kiedy power bank jest naładowany. Powerbank – ładowanie Powerbank to mobilna ładowarka, pozwalająca nam na bezprzewodowe ładowanie telefonu, tabletu i innych urządzeń przenośnych. Urządzenie jest na tyle zgrabne i lekkie, że bez problemu możemy je przenosić z miejsca na miejsce, przez co doskonale sprawdza się także na imprezy w plenerze, jako przyrząd do naładowania głośników bezprzewodowych. Powerbanki mogą mieć różne kształty. Zazwyczaj swoimi wymiarami przypominają smartfon lub telefon, aczkolwiek w sprzedaży są również powerbanki o mniejszych gabarytach, które bardziej kojarzą się z pendrive’em. Niezależnie od tego, jak wygląda urządzenie, jego prawidłowe ładowanie jest bardzo ważne do zapewnienia mu odpowiedniej „żywotności”. A jak naładować powerbank? Nie jest to czynność skomplikowana, aczkolwiek istnieją pewne zasady, dotyczące sposobu ładowania i użytkowania urządzenia w tym czasie.

Power bank – ładowanie z gniazdka Najpowszechniejszym sposobem ładowania powerbanku jest podłączenie go do gniazdka. Oczywiście urządzenie podłączyć można również do gniazda sieciowego (w laptopie, komputerze stacjonarnym), jednak zdecydowanie to w standardowym gniazdku naładuje się najszybciej. Zazwyczaj wraz z powerbankiem otrzymamy już odpowiednią do niego ładowarkę. Jeżeli jednak chcemy dokupić ją osobno, warto stawiać na produkt z natężeniem 1-2.4 A i o napięciu 5 V.

Powerbank – ładowanie indukcyjne Jakiś czas temu w sprzedaży pojawiły się także powerbanki indukcyjne, umożliwiające bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Takie produkty działają jak bezprzewodowe ładowarki, pozwalające na dostęp do sporej zawartości energii. Dużym ułatwieniem jest to, że, pomimo iż chcąc naładować telefon, w dalszym ciągu musimy trzymać go blisko ładowarki, oba narzędzia nie są połączone kablem, co zapewnia większą swobodę.

Powerbank – ładowanie i korzystanie jednocześnie – czy to możliwe? Czy podczas ładowania powerbanku można jednocześnie ładować nim inne urządzenie? Przez długi czas było to niemożliwe, aczkolwiek wiele nowoczesnych urządzeń wyposażonych jest w technologię Pass-Through, zapewniającą taką możliwość. Jest to funkcja dostępna na razie w wybranych modelach, jednak z pewnością w przyszłości stanie się opcją standardową. Dzięki takiemu udogodnieniu nie musimy martwić się o to, że nasz powerbank się wyładuje, a my nie będziemy mogli podładować telefonu czy czytnika e-book.  

Źródła: 1.      https://blog.swiatbaterii.pl/jak-ladowac-power-bank/ 2.      http://powerbank.edu.pl/co-to-jest/Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 ELECTROTREND Anna Wtorkiewicz