Ta strona, do poprawnego funkcjonowania, używa z plików COOKIE. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich używanie. - Zobacz więcej... - Schowaj

Rodzaje etui na telefon- jakie etui na telefon wybrać?

Rodzaje etui na telefon- jakie etui na telefon wybrać?

Rodzaje etui na telefon - jakie etui na telefon wybrać?

Coraz bardziej zaawansowane technologicznie smartfony udoskonalane są również pod względem bezpieczeństwa samej konstrukcji. Niestety, codzienne użytkowanie bądź chwilowa nieuwaga mogą przyczynić się do uszkodzenia delikatnych komponentów. Aby ochronić swój telefon przed nieestetycznymi śladami używania, zarysowaniami czy pęknięciami, wystarczy znaleźć odpowiedni pokrowiec – jakie etui na telefon wybrać, by spełniało ono swoje zadanie?

Rodzaje etui na telefon - klasyfikacja

By znaleźć najlepsze etui na telefon, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie mamy możliwości. Na rynku pojawia się coraz więcej dodatkowo wzmacnianych pokrowców, aby spełnić oczekiwania użytkowników. Największą popularnością cieszą się następujące rodzaje etui:

  • nakładka silikonowa na tył telefonu – tanie i funkcjonalne zabezpieczenie. Jego dużą zaletą jest to, że za stosunkowo niską cenę możemy solidnie zabezpieczyć plecki naszego smartfona przed zarysowaniami i śladami użytkowania. Ekran pozostaje do naszej pełnej dyspozycji, jednak nie jest on chroniony. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu szkła hartowanego;

  • wsuwka – zapewnia ochronę całego telefonu, jednak nie jest bez wad. W zależności od materiału, z którego jest wykonana, potrafi zamortyzować upadek telefonu i chroni smartfona nawet przed poważnymi uszkodzeniami. Urządzenie wsuwamy w całości w nasze etui, dlatego polecane jest osobom, które korzystają ze smartfona w sposób umiarkowany;

  • futerał – to bardzo elegancki sposób na ochronę smartfona. Charakterystyczną cechą tego rodzaju pokrowca jest otwierana klapka przesłaniająca ekran. Wiele współczesnych akcesoriów ochronnych oferuje tutaj rozwiązania przezroczyste, nieograniczające dostępu do ekranu smartfona. Dla wielu osób będzie to najlepsze etui na świecie, jeśli chodzi o telefony z ekranem dotykowym;

  • kabura – etui tego typu nie wychodzą z mody. Są dosyć drogie, ale pozwalają skutecznie zabezpieczyć telefon przed wieloma nieprzyjemnymi wypadkami. Najczęściej wykonywane są ze skóry (choć obecnie popularność zyskują modele z tworzyw termoplastycznych). Bardzo często wyposażone są w dodatkową aplikację pozwalającą przypiąć telefon do paska czy do zewnętrznej strony kieszeni. Rozwiązanie dla ceniących wygodę i osób, które w codziennej pracy dużo się przemieszczają.

To oczywiście tylko przegląd dostępnych rozwiązań. Na rynku znajdziemy również tzw. bumpery (ramka na telefon) i wiele pokrowców na smartfony dla osób aktywnie trenujących. Ponadto poszczególne akcesoria ochronne mogą różnić się od siebie, łącząc cechy wymienionych rodzajów.

Jakie etui na telefon wybrać?

Wybór odpowiedniego etui na smartfona nie jest łatwym zadaniem. Szereg możliwości i coraz większa estetyka oferowanych akcesoriów sprawiają, że trudno zdecydować się na jeden, konkretny pokrowiec. Dlatego przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą podjąć ostateczną decyzję. Po pierwsze powinniśmy określić, jak często na co dzień korzystamy ze smartfona. Jeśli robimy to co chwilę, etui musi zapewniać łatwy dostęp do ekranu urządzenia. Pracownicy fizyczni, kierowcy, osoby często przemieszczające się ze względów zawodowych mogą potrzebować natomiast takiego akcesorium, które chroni urządzenie w sposób maksymalny – mogą wtedy zdecydować się na kaburę lub wsuwkę. Niezwykle istotnym czynnikiem jest oczywiście estetyka. Etui na telefon dla dziecka będzie się różnić wizualnie od tego, które wybierze przedstawiciel handlowy. Wiele osób zwróci też uwagę na to, czy pokrowiec jest w ich odczuciu przyjemny w dotyku. Uwzględnienie tych kilku czynników przybliży Cię do wyboru najlepszego pokrowca.

Najlepsze etui na smartfona

Jak wspomnieliśmy powyżej, trudno wskazać jeden rodzaj pokrowców, który spełniałby oczekiwania wszystkich użytkowników. Można jednak wyróżnić pewne cechy, które powinny charakteryzować etui na telefon w zależności od potrzeb specyficznych grup użytkowników. Poniżej znajdziecie kilka przykładów, które mogą być wskazówką przy zakupie najlepszego etui do telefonów.

Najlepsze etui na telefon dotykowy

Zdecydowana większość współczesnych smartfonów posiada panel dotykowy. Aby korzystanie z takich modeli nie było powodem do frustracji, etui powinno umożliwiać swobodny dostęp do funkcji urządzenia. Najszybszym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem będzie tu silikonowa nakładka, która chroni tył telefonu. Pamiętajmy jednak, że przy takim wyborze rezygnujemy z dodatkowego zabezpieczenia ekranu, który jest najdelikatniejszym (i najbardziej kosztownym) elementem urządzenia. Wiele osób zdecyduje się więc na pokrowiec z klapką – rozwiązanie eleganckie i dodatkowo chroniące front urządzenia. Mamy wtedy wygodny dostęp do ekranu. Na rynku pojawia się też coraz więcej rozwiązań, które pozwalają korzystać z urządzenia bez otwierania pokrowca.

Najlepsze etui do iPhone

Najdroższe i najbardziej zaawansowane na rynku urządzenia wymagają stosownej ochrony. Naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów może w wyraźny sposób nadszarpnąć Twój budżet. Czy jednak zakup kabury na telefon, by zapewnić największy stopień ochrony, będzie rozsądny? iPhone’y zaprojektowane są z dbałością o najmniejszy detal – nie tylko, jeśli chodzi o zastosowaną technologię, ale również design urządzenia. Najlepsze etui dla iPhone’a powinno więc eksponować jego wygląd. Przezroczyste silikonowe, gumowe lub plastikowe pokrowce sprawdzą się w tej roli znakomicie. Nie wybieraj jednak najtańszych akcesoriów. Upewnij się, że jest ono idealnie dopasowane do Twojego modelu i zostało wykonane tak, by rzeczywiście chronić telefon. Przykładem mogą być np. pokrowce z polimeru, który cechuje się pewną elastycznością, co pozwala mu absorbować siłę uderzenia. Warto szukać etui posiadających stosowne certyfikaty potwierdzające ich skuteczność. Wiele osób zwraca również uwagę na to, by etui wykazywało się większą przyczepnością niż sam telefon (uchodzi za dosyć śliski) i by nie pogrubiało zanadto samego urządzenia.

Oczywiście to tylko jedno podejście do wyboru etui na iPhone’a. Jeśli lubimy podkreślać nasz styl, chcemy kupić pokrowiec w ulubionym kolorze itd., nie warto się wahać. Chodzi przede wszystkim o to, by telefon prezentował się dokładnie tak, jak nam się podoba.

Najlepsze etui do Samsunga

Konkurujące z produktami firmy Apple Samsungi cieszą się w Polsce sporą popularnością. Żeby wybrać odpowiednie etui na smartfon tej marki, warto dokładnie zapoznać się z funkcjami modelu. Wyścig o dominację na rynku wymusza na projektantach coraz śmielsze rozwiązania. Właściwie dobrane etui do Samsunga będzie więc nie tylko chronić telefon, ale też podkreślać jego technologiczne zaawansowanie. Poszczególne modele mogą różnić się szerokością ramki wyświetlacza czy wyprofilowaniem telefonu. Wybierz taki pokrowiec, by Twój Samsung nie stracił swojego unikatowego charakteru. Warto oczywiście zadbać, by sprzęt był odpowiednio chroniony – etui z poliwęglanu powinno spełnić swoje zadanie. Popularnością cieszą się też tzw. etui pancerne, które posiadają dodatkowe wzmocnienia i aplikacje zapobiegające się ślizganiu telefonu po różnych powierzchniach. Osoby, którym zależy na wykorzystaniu rozbudowanego systemu powiadomień w Samsungach, mogą zdecydować się na futerały, np. ze skóry ekologicznej. Coraz łatwiej znajdziesz taki pokrowiec, który pozwoli dostrzec informacje z ekranu bez konieczności otwierania klapki.

Jakie etui na telefon do biegania?

Etui dla osób trenujących powinno uwzględniać nie tylko większe ryzyko upadku telefonu, ale także jego narażenie na negatywne skutki działania wilgoci. Jeśli szukasz etui do biegania (ale również na rolki, nordic walking i inny sport), optymalnym wyborem będzie pokrowiec typu wsuwka, wykonany z materiału wodoodpornego. Popularnością cieszą się też armbandy, czyli opaski zakładane na ramię. Dzięki zapięciu na rzep są one bardzo stabilne, co wpływa na komfort podczas treningu. Pozwalają one w wygodny sposób ochronić telefon, a ich dodatkową zaletą jest to, że umożliwiają korzystanie z telefonu w trakcie biegu – możemy bez przeszkód korzystać z aplikacji rejestrujących przebieg treningu. Ten rodzaj etui zaprojektowano tak, by można było bez przeszkód podłączyć słuchawki. Warto podkreślić, że opaski te są uniwersalne – przy zakupie wybieramy je ze względu na wielkość przekątnej ekranu.

Jakie jest zatem najlepsze etui na telefon? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Nawet tanie akcesoria ochronne spełnią swoje zadanie, jeśli pokrowiec zostanie dobrany do Twojego stylu życia i częstości korzystania z urządzenia!Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 ELECTROTREND Anna Wtorkiewicz